Atlanti átkelés
Egy óceán elválaszthat és össze is köthet sorsokat. Egy Írországban elkezdett élet az Egyesült Államokban folytatódik. Egy másik Kanadában kezdődik és Észak-Írországban ér véget. Ez a regény átkelések sorozata; repülővel és hajóval is megteszik az utat az Atlanti-óceán partjai között. Ami ennél viszontagságosabb: emlékezetben és képzeletben átkelni a földrészek és történeteink, múltdarabjaink között.
1919-ben két fiatal pilóta először repül végig megállás nélkül Új-Fundlandról Írországba. 1845-ben a felszabadított amerikai fekete rabszolga, Frederick Douglass Dublinba látogat. 1998-ban George Mitchell szenátor próbál békét teremteni Észak-Írországban. Egymástól időben igencsak különálló három történetszál, amelyeket nem csupán a tér közelsége sodor katartikusan közel egymáshoz. Az egyik pilótára levelet bíznak, Douglass fellépése pedig egy fiatal ír lányt arra késztet, hogy az kivándoroljon az Egyesült Államokba. A bravúrosan megszerkesztett regény szereplői kapcsolatba kerülnek egymással – olykor megtudják, máskor csupán sejtik, hogy több közük van egymáshoz lehet.
A fiatal ír szerző bámulatos atmoszférateremtő tehetséggel, történeti forrásokra támaszkodva, zordan poétikus nyelven ad át nekünk egy történetet – egyet a több milliárd lehetségesből.